Janusz "Bartek" Bartkiewicz

TRYBUNA MYŚLI NIESKRĘPOWANEJ

piątek, 10 czerwiec 2022 15:12

Zabójca z Narożnika zatrzymany

  •  
Oceń artykuł
(12 głosów)

SPOKO, TO TYLKO SEN

Dziś nad ranem przyśniło mi się że złapaliśmy sprawcę z Narożnika. Niestety z całej akcji jego nazwisko zapamiętałem tylko częściowo, a konkretnie tylko drugi jego człon. Zresztą ten pierwszy mógł być też jego ksywą.

Nazwisko raczej nietypowe. Zaraz jak się obudziłem sprawdziłem je w Necie i nie znalazłem nic. Magdajew albo Makdajew. Miał też rzadko spotykane imię, które również oczywiście zaraz po przebudzeniu zapomniałem. Jeszcze przez chwilę pamiętałem wszystko, ale niestety trwało to może z minutę i kiedy złapałem za telefon, aby to zapisać, okazało się, że jednak zapomniałem.

Pamiętam tylko (jak przez mgłę), że zaraz po zatrzymaniu wywieźliśmy go do jakiegoś tajnego naszego lokalu, gdzie został przesłuchany i dosyć szybko nam się przyznał. Wtedy zabraliśmy go do Wałbrzycha, gdzie o wszystkim powiadomiłem Heńka Tusińskiego, a ten zgodził się, że to ja osobiście powinienem powiadomić o tym sukcesie komendanta Muchę. W tym czasie w komendzie trwała jakaś impreza z udziałem ważnych oficjeli z Warszawy, ale nie wiem, jak się to skończyło, ponieważ obudziłem się w momencie, kiedy wszedłem do pomieszczenia, gdzie ta biba miała miejsce.

Tymczasem w sprawie efektów wytężonej pracy specjalistów z krakowskiego AX zrobiło się cicho, jak o brzasku w stepie. Zaczynam przez to wierzyć, że jednak będę miał motywację do ukończenia książki. Z ostateczną decyzją poczekam jednak do ostatniego dnia czerwca, nie tylko dlatego, że jest to data dosyć dla mnie szczególna. Poczekam, bo być może to tylko cisza przed burzą. Informacyjną oczywiście. Zakładam, że jak się jednak uda sprawców ustalić, to krakowscy policjanci nie omieszkają publicznie się tym głośno pochwalić, aby wytknąć naszą nieudolność, jak i oczywiście ich kolegów z wrocławskiej AX, którzy od 2008 do 2019 też sobie z tym śledztwem nie poradzili.

2451514