1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

  Wywiadu, który tu prezentuję, udzieliłem kilkanaście dni temu, gdy wracałem z Radkowa do Wałbrzycha przez Bielawę. Wspaniała rajdowa drogą. Nawet już zapomniałem, że kiedyś jeździłem nią dosyć często. Jazda przez góry niekończącymi się zakrętami, dała mi większą frajdę, niż jazda drogą 100 zakrętów z Radkowa do Kudowy Zdroju.

W Bielawie, zgodnie z wcześniejszą umową, spotkałem się z Magdą Sosnicką-Dzwonek, która jeszcze jako dziennikarka Tygodnika Wałbrzyskiego, interesowała się sprawami jakimi zajmował się nasz wydział kryminalny w KWP. Obiecałem jej, że jako pierwszej opowiem o tym, czego dotyczą moje obecne ustalenia związane ze sprawą tajemnicy zbrodni na Narożniku z 17 sierpnia 1997 roku. Dlatego właśnie umówiliśmy się w Bielawie w tym samym dniu, w którym uzyskałem kolejne informacje dotyczące interesujących mnie osób, abym na zakończenie moich poszukiwań sprawców, mógł o tym jej opowiedzieć. Uzgodniliśmy już wcześniej, że wywiad ten wyemituje w radio ZET dopiero wówczas, kiedy dam jej sygnał, że może tego dokonać, a nastąpi to w jakiś czas po przekazaniu informacji organom ścigania. Po tym, kiedy uznałem, że moje pismo do organów ścigania dotarło, dałem Magdzie znać, że wywiad ten może wykorzystać.

Oczywiście rozmawiając z nią, nie mogłem upublicznił najważniejszych informacji, albowiem postąpiłbym bardzo nieprofesjonalnie, uniemożliwiając taki "gadulstwem" dalsze wykorzystanie tego, co policji i prokuraturze przekazałem. Dlatego w zasadzie nie mogłem powiedzieć nic więcej poza tym, że jakieś informacje uzyskałem i są one dla mnie na tyle istotne, że zdecydowałem się przekazać je organom ścigania. Dla pełnej jasności muszę ten wywiad uzupełnić krótkim komentarzem. Otóż ja nie przekazałem tym organom jakichś konkretnych dowodów, albowiem przekazane informacje dotyczą - wprawdzie konkretnych osób - jedynie pewnych sugestii, a także wiedzy o ich zachowaniach w przeszłości, a zwłaszcza przed i po zabójstwie, szczególnych cechach charakterologicznych, wzajemnych powiązaniach i stosunkach zależności. Przekazałem też i inne sugestie, o których treści nie mogę ujawniać nawet chociażby w bardzo ogólnym zarysie.

Z powodów kłopotów technicznych wywiad ten nie ma zakończenia, ale zapewniam, że do jego końca brakuje tylko kilkudziesięciu sekund. Można go odsłuchać klikając w podany tu link:

https://drive.google.com/file/d/0B-0AEzPhVrewSG5Qc3c4Yi1NYkU/view