Spotkanie Wałbrzyskiego Komitetu Protestacyjnego FSSM RP

17 listopada2017 r. emeryci i renciści służb mundurowych regionu wałbrzyskiego, ofiary ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r, spotkali się o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Sp-ni Mieszkaniowej „Podzamcze”. Przybyło ponad 160 osób, zapełniając salę po brzegi. Jak się okazało, musieliśmy co najmniej 30 dodatkowych krzesełek dostawić, a i tak wiele osób zmuszonych było do udziału w spotkaniu na stojąco.

https://www.youtube.com/watch?v=IAGW1yhPLrE

Napisz komentarz (5 Komentarzy)

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Trybuna nr 210/2017 przeczytacie bardzo dobrze napisany art. Piotra Kusznieruka (przewodniczący SLD w woj. podlaskim) pt. Mordercze kłamstwo ( w załączniku).

Do tego numeru gazety dołączona jest karta wykazu obywateli udzielających poparcia projektowi ustawy o zmianie ustawy antyrepresyjnej. Powielajcie kartę i zbierajcie podpisy, aby następnie wysłać je pod wskazany na dole karty adres SLD, ewentualnie na  adres FSSM RP w Warszawie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Już niedługo rusza kampania zbierania podpisów pod projektem ustawy o zmianie bolszewickiej ustawy represyjnej. Oczywiście, nie mam złudzeń, co do tego, że ma ona jakiekolwiek szanse, ale warto o nią walczyć, by pokazać bolszewikom, że nie godzimy się na bezkarne i bandyckie działania wobec ludzi, którzy spełniali swe, wobec państwa i obywateli, obowiązki.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dla wszystkich zainteresowanych, objętych ustawą represyjną z Wałbrzycha i terenu byłego woj. wałbrzyskiego, mam informację, że wreszcie udało mi się, dzięki pomocy przewodniczącego wałbrzyskiego SLD Krzyśka Strzelca, zorganizować spotkanie z przedstawicielami Komitetu Protestacyjnego oraz Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP. Odbędzie się ono w Wałbrzychu 17 listopada 2017 o godz. 16.00 w sali konferencyjnej SM „Podzamcze” w Wałbrzychu.

Jednakże, co do miejsca spotkania, to ostateczna decyzja zapadnie 11.10.br. Na spotkaniu moim i Krzysztofa z Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej. Wstępnie prowadzone rozmowy dają podstawy do przyjęcia (95%), że spotkanie odbędzie się na terenie tej Spółdzielni. W przypadku zmiany miejsca poinformuje o tym ta sama drogą.

W spotkaniu udział weźmie pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej przy FSSM RP Andrzej Rozenek, Prezydent FSSM RP Zdzisław Czarnecki i kilku innych członków Komitetu – szczegóły później.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Będziemy zbierać podpisy pod projektem ustawy przywracającym emerytury mundurowe.

4.10.2017 r.

SLD będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem, cofającym zmiany wprowadzone przez ustawę dezubekizacyjną. Według Sojuszu ustawa ta jest "jawnie niesprawiedliwa", niezgodna z konstytucją, zabiera ludziom prawa nabyte i stosuje odpowiedzialność zbiorową.

O inicjatywie poinformowali na środowej konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, polityk Sojuszu Andrzej Rozenek oraz Zdzisław Czarnecki -Prezes Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.

Rozenek przypomniał, że w niedzielę weszła w życie tzw. ustawa dezubekizacyjna, która obniża emerytury i renty za okres "służby na rzecz totalitarnego państwa" od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. (w połowie 1990 r. powstał UOP). Na mocy ustawy, od października, emerytury i renty b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie będą mogły być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS. Informacje o przebiegu służby funkcjonariuszy sprawdza IPN. Od decyzji obniżającej świadczenia przysługuje odwołanie do sądu.

"Ta ustawa jest jawnie niesprawiedliwa i niezgodna z konstytucją. Ona zabiera ludziom prawa nabyte, stosuje coś, co można nazwać odpowiedzialnością zbiorową. Jest to niestety przykład łamania fundamentów demokratycznego prawa. W związku z tym powołaliśmy komitet inicjatywy ustawodawczej i mamy zamiar przedłożyć na ręce marszałka projekt ustawy, który cofnie te haniebne zmiany" - oświadczył Rozenek. Poinformował, że projekt jest już przygotowany i zakłada "przywrócenie funkcjonariuszom, emerytom mundurowym, należne im świadczenia". "Złożyliśmy już na ręce marszałka Sejmu 2 tys. podpisów, by zarejestrować komitet (obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej) i w momencie, gdy zostanie on zarejestrowany, ruszymy ze zbiórką podpisów" - zadeklarował. Docelowo - przypomniał Rozenek - tych podpisów musi być ponad 100 tys., by mógł być on procedowany w Sejmie. 

Zastępca pełnomocnika komitetu inicjatywy ustawodawczej, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych gen. Marek Dukaczewski poinformował, że dotąd odbyło się ponad 30 spotkań w terenie z kilkoma tysiącami osób, których "dotknęła" ustawa dezubekizacyjna. Dukaczewski podkreślił, że w projekcie ustawy uwzględniono zgłaszane przez nich sugestie.  "Spotkaliśmy się podczas tych rozmów z sytuacjami niezwykle przykrymi, szczególnie, gdy zmiany dotyczyły wdów, czy rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. To przypadki bardzo tragiczne, nad którymi trzeba się indywidualnie pochylić. Liczymy, że nasz projekt da ludziom nadzieję, że ta bardzo trudna dla nich sytuacja ulegnie zmianie" - powiedział Dukaczewski.  

Włodzimierz Czarzasty poinformował, że zarząd SLD zdecydował o skierowaniu do zawiązanego komitetu Andrzeja Rozenka, Janusza Zemke, Stanisława Wziątka i Katarzynę Piekarską.

"Stoimy na stanowisku, że są łamane prawa nabyte i jesteśmy przekonani, że będą za chwilę łamane prawa nabyte innych grup zawodowych, aktywnych do roku 1990. Mówimy o żołnierzach, nauczycielach, prokuratorach, sędziach. Ta karuzela w tej chwili ruszyła" –dodał Czarzasty.

http://www.sld.org.pl/aktualnosci/20974-sld_bedziemy_zbierac_podpisy_pod_projektem

_ustawy_przywracajacym_emerytury_mundurowe_.html

http://fakty.interia.pl/polska/news-chca-cofniecia-zapisow-ustawy-dezubekizacyjnej-

inicjatywa-sl,nId,2448556#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Załączniki:
Plik
Pobierz plik (Pismo vs projektu.png)Pismo do Marszałka Sejmu
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Szanowni Państwo,

Mam wielką przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie w Soczewce (ośrodek Mazowsze) w dniach 13 - 15 października br. Koszty pobytu pokrywa Federacja natomiast koszty dojazdu każdy we własnym zakresie.

Tematyka spotkania:

1. Omówienie spotkań w ramach KIU oraz przygotowanie do  akcji zbierania podpisów, organizacja, zasady, itp

2. Nawiązywanie kontaktów z mediami i przygotowanie do występów medialno - publicznych

3. "Praca w internecie"

4. Działania na rzecz lokalnych społeczności obywatelskich

5. Przygotowania do wyborów samorządowych, parlamentarnych, europarlamentu, prezydenckich.

6. Wypracowanie założeń działalności do marca 2020 r.

7. Wymiana doświadczeń między komitetami.

Jak widzicie plany są bardzo ambitne. Z uwagi na ważkość działań jakie są przed nami bardzo proszę o udział w spotkaniu osób aktywnie działających i które będą działały. Nie stać nas na czekanie aż sprawy same się załatwią. Jak nie my to kto? jest pytaniem retorycznym. 

Poszczególne komitety wojewódzkie dysponują 10 miejscami. Wynika to z liczby miejsc w ośrodku. Mam świadomość, że nie wszystkie komitety ten limit wyczerpią, ale być może w innych będzie więcej chętnych. W związku z tym do dnia 5 października  (data zawita) proszę o przekazanie list uczestników. 

Korzystając z okazji wyjaśniam. Spotkanie organizowane przez Janusza Zemkego to wystąpienie przed komisją LIBRE. Z rozmowy z Panem Europosłem wiem, że może się zdarzyć, że przed   komisją wystąpią on i Pan Liberadzki a nasi koledzy, którzy pojadą do Strasburga wezmą udział w konferencji prasowej. To na razie nie jest rozstrzygnięte. Osoby uczestniczące, sugestia J. Zemkego,  powinny władać językiem angielskim ale też  być policjantami z osiągnięciami itp oraz krótkim epizodem w SB. Kandydatów zaakceptuje Federacja bo to do niej zwrócił się Pan europoseł o wytypowanie osób. Wiem z rozmowy z nim, że powinien pojechać również A. Rozenek i powiedzieć o naszej inicjatywie ustawy obywatelskiej.

Pozdrawiam, czekam na zgłoszenia i do zobaczenia.

Irena Kłucińska

FSSM RP

UWAGA: Chętni do udziału w spotkaniu winni skontaktować się ze mną telefonicznie, albo na tej stronie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)