1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Żyjemy w państwie, w którym absurd stał się racją, a rację postrzega się jako zjawisko całkowicie absurdalne

Janusz „Bartek” Bartkiewicz – maj 2016

* * *

Antek od spraw wojennych awansował na oficerów 162 księży, którzy w czasach PRL zostali wcieleni do Ludowego Wojska Polskiego. Przypomnę, że w tamtych czasach byli i tacy klerycy,którzy odmawiali służby i szli na dwa lata za kraty. Tych, którzy zdecydowali się służyć w tzw. ludowym Wojsku Polskim, dziś szef MON nie postponuje. W tym samym czasie jego partyjny koleś od spraw wewnętrznych masowo usuwa wszystkich policjantów - też przecież mundurowych - którzy służbę w PRL rozpoczynali.

* * *

Minister Szyszko wydał zezwolenie na budowę kaplicy w miejscu, gdzie do tej pory stała w Słowińskim Parku Narodowym wieża widokowa, a park ten jest miejscem chronionym jak najbardziej. Oczywiście z nikim projektu nie konsultowano, bo minister, tak jak jego szef, wie lepiej, co jest suwerenowi bardziej potrzebne. No i przecież naszym braciom mniejszym kaplica też się należy. Być może będą mieli gdzie się schronić, kiedy Szyszko z ferajną będą do nich na chwałę bożą strzelać bez umiaru.

* * *

Sejm uchwala ustawę, a zwykły poseł mówi, dupa tam, ja każę ją zmienić i sejm (najwyższa władza w Polsce) karnie to uczyni. A kiedy naród wołał głośnym głosem w obronie drzewostanu, to sejm pokazał mu, gdzie się zgina dziób pingwina.