1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Żyjemy w państwie, w którym absurd stał się racją, a rację postrzega się jako zjawisko całkowicie absurdalne

Janusz „Bartek” Bartkiewicz – maj 2016

Bartłomiej Misiewicz- lat 26, rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, wykształcenie średnie, doświadczenie zawodowe: praca w aptece, noszenie teczki za Antonim Macierewiczem i bezgraniczna lojalność wobec tegoż. W polityce od czasów gimnazjalnych, kiedy to zaczął ścisłą współpracę z tymże politykiem. Nominowany ostatnio na członka Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która odpowiada za funkcjonowanie 60 przedsiębiorstw zatrudniających 18 tysięcy pracowników i kooperujących z kilkaset zakładami produkcyjnymi, zatrudniającymi znacznie więcej ludzi, niż te 60 przedsiębiorstw. Nominacji do Rady Nadzorczej dokonano łamiąc przepisy ustawy o spółkach Skarbu Państwa, które wymagają członków Rad Nadzorczych wyższego wykształcenia i ukończenia specjalnych kursów. Misiewicz tego oczywiście nie ma, ale jest nadzwyczaj lojalny, więc kiedy skandal wyciekł, zmieniono statut spółki, aby umożliwić zablokowanie wylanie gostka na zbity pysk.

* * *

Fabryka Broni „Łucznik” Radom sp. z o. o. - od 1 sierpnia 2016 roku Adam Suliga został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. Najnowocześniejszą w Polsce (i chyba nie tylko) fabryką broni kierować będzie facet, który do tej pory zajmował się gospodarką odpadami komunalnymi, albowiem doświadczenie w zarządzaniu, w tym w zarządzaniu inwestycjami proekologicznymi, zdobywał w latach 2007 –2015, pracując na stanowisku wiceprezesa zarządu spółki komunalnej, gdzie nadzorował budowę nowoczesnego zakładu z wykorzystaniem funduszy europejskich.

* * *

JELCZ Sp. z o.o. -zakład produkujący specjalistyczne pojazdy wojskowe – od 29 lipca 2016 prezesem zarządu Spółki zostaje działacz Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Dudkowski, który do tej pory był dyrektorem Centrum Kultury w gminie Siechnice. Radny PiS przez dwie kadencje. Spółka Jelcz-Komponenty została utworzona w 2001 roku, w ramach restrukturyzacji Zakładów Samochodowych Jelcz SA. Fabryka w Jelczu była jednym z najstarszych zakładów motoryzacyjnych w Polsce. W 2012 roku jelczańską spółkę kupiła Huta Stalowa Wola. Spółka należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Główni akcjonariusze Huty Stalowa Wola to Agencja Rozwoju Przemysłu i Ministerstwo Skarbu Państwa. Obecnie zatrudnia ona ponad 470 pracowników, z czego 76 proc. stanowią pracownicy w produkcji.

* * *

W początkach PRL o wszelkim awansie nie decydowała matura lecz chęć szczera. Później powodzenie zdobyła marka BMW, czyli Bierny Mierny ale Wierny. Witamy w PRL bis.