Janusz "Bartek" Bartkiewicz

TRYBUNA MYŚLI NIESKRĘPOWANEJ

wtorek, 09 sierpień 2022 09:06

A nie mówiłem ...

  •  
Oceń artykuł
(6 głosów)

   Nie tak dawno (03.08.br.) napisałem tu w sprawie wizyty na Tajwanie babci Pelosi (lat 82) z USA, że:

Jankesi, tak jak w przypadku Rosji, którą świadomie i cynicznie wmanewrowali w wojnę z Ukrainą, postępują identycznie. Ich prowokacje podejmowane są z myślą, aby za wybuch konfliktu militarnego, obciążyć Chiny i spowodować podobne wzmożenie emocjonalne liczącej się części państw skupionych w ONZ.

No i proszę, okazuje się, że nie tylko ja tak myślę, ponieważ wczoraj w pewnym tygodniku (wiarygodnym jak mało który) przeczytałem wypowiedź byłego szefa departamentu planowania polityki tajwańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Dale Jieh Wen-chieh, który zapytany w telewizji, czy przekonuje go deklaracja, że Pelosi przybywa na wyspę, aby wesprzeć Tajwańczyków, odpowiedział aby „wspierała swoją dupę”.

I dalej dodał :

Wy, Jankesi chcecie, abyśmy kupowali od was broń. Przyjeżdżacie tu po to, żeby wspierać Tajwan czy żeby sprowokować wojnę?

W tym samym komentarzu napisałem też, że:

(…) jankeska arogancja zmieni radykalnie stanowisko Chin w sprawie wojny na Ukrainie i Putin być może doczeka się z ich strony pełnowymiarowej pomocy, co nikomu poza Rosją niczego dobrego może nie przynieść”.

I proszę bardzo:

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/chiny-na-pomoc-rosji-suną-pociągi-z-wojskowym-sprzętem/ar-AA10qSeW?rc=1&ocid=winp1taskbar&cvid=e30321bf5f0d4295af1d20237eba53e6&fbclid=IwAR2zCldUyppAfWJNQLqM6GUVE1cZ1Fm9z9Yha2ZySL03_ZCECQCHh3Dkbic 

 

 

2578432