Janusz "Bartek" Bartkiewicz

TRYBUNA MYŚLI NIESKRĘPOWANEJ

piątek, 27 maj 2022 09:49

Kto wyjaśni zbrodnię w Buczy?

  •  
Oceń artykuł
(4 głosów)

   DLACZEGO DO DNIA DZISIEJSZEGO NIE POWOŁANO MIĘDZYNARODOWEJ KOMISJI DO ZBADANIA ZBRODNI WOJENNEJ I LUDOBÓJSTWA W BUCZY?

Od zbrodni tej upłyną niedługo dwa miesiące !!!!

Jakoś mnie nie dziwi, że Ukraina nie zareagowała na wniosek przewodniczącej Rady Europy Ursuli von der Leyen o powołanie międzynarodowej komisji śledczej w sprawie ujawnienia sprawców niewątpliwej zbrodni wojennej w Buczy (Ukraina). Zbrodnia ta 2 kwietnia 2022 została ogłoszona przez burmistrza tego miasteczka, który poinformował o 20 ciałach znalezionych na jego ulicach. Miało to miejsce 30.03.2022, czyli po 3 dniach od dnia opuszczenie tej miejscowości przez rosyjskie wojsko.

DO DNIA DZISIEJSZEGO KOMISJA TAKA NIE ZOSTAŁA POWOŁANA.

Przypomnę, że nawet III Rzesza wystąpiła o powołanie podobnej komisji w momencie, kiedy odkryła katyńskie masowe groby z ciałami rozstrzelanych polskich oficerów. Wprawdzie alianci nie zdecydowali się na to (ABY NIE DRAŻNIĆ STALINA), ale jednak powstała specjalna Komisja Czerwonego Krzyża, która potwierdziła, że zbrodni dokonała radziecka NKWD.

Zakładam, że zraz znajdzie się grono tych, którzy zakrzyczą, że już 28 lutego do Biura Międzynarodowego Trybunału Karnego wpłynęły wnioski 38 państw żądających wyjaśnienia rosyjskich zbrodni na Ukrainie. Przypomnę więc, że Rosja rozpoczęła działania zbrojne (bez wypowiedzenia wojny) 24 lutego. Oznacza to, że już po 4 dniach inwazji, te 38 państw miały dowody zbrodni wojennych i ludobójstwa popełnionych przez rosyjskie wojsko na terenie Ukrainy.

MTK rozpoczął śledztwo, bez powołania do współpracy rosyjskiej prokuratury, na podstawie dowodów przedstawionych przez stronę ukraińską. Jako ciekawostkę podam, że śledztwo obejmuje okres od 21 listopada 2013 roku, chociaż dalibóg pomiędzy ta datą, a datą inwazji, żadne z tych państw nie zgłaszało przypadków takich rosyjskich zbrodni.

Pytam się więc CZEGO OBAWIA SIĘ ZEŁENSKY, ŻE NIE WYSTĘPUJE Z WNIOSKIEM O JEJ POWOŁANIE.

Oczywiście bez udziału przedstawicieli USA i UE, lecz składająca się z przedstawicieli państw Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Południowej oraz Australii.

Na żadną odpowiedź nie oczekuję, ponieważ doskonale znam powody braku takiej decyzji.

 

 

2506213