1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Wielka Brytania oskarżyła Rosję o otrucie byłego funkcjonariusza KGB Skripala (a przy okazji jego córki), który za zdradę został przez rosyjski sąd skazany na karę więzienia. A przecież gdyby Putin zechciał, to by go skazano na karę dożywocia i po cichu w wiezieniu kark ktoś by mu skręcił. Po co więc wydawali go Brytyjczykom? Czy po to, aby go później uśmiercić, wywołując światowy skandal i międzynarodowe represje? Czy Putin jest kretynem? Bo mi się akurat tak nie wydaje i na co mam dziesiątki dowodów. Wygląda na to, że kretynami są ci, którzy te brednie powielają i ci, którzy w nie wierzą. Teraz nagle o Skripalu cicho, bo okazuje się, że wraca on do zdrowia, a jego córka wyzdrowiała całkowicie, co według znawców tematu jest praktycznie niemożliwe, bo gaz NOVICZOK nawet jeżeli nie zabije, to wywołuje nieodwracalne zmiany w mózgu i narządach wewnętrznych. Jednym słowem z człowieka czyni roślinkę. Julia Skripal została wypisana już ze szpitala i chciała wrócić do Rosji, ale MI 6 nie wyraziły zgody, w związku z czym została przez te służby wywieziona w jakieś nieznane nikomu miejsce. A dowodów na otrucie Noviczokiem i na to, że stoją za tym Rosjanie w dalszym ciągu brak.

* * *

Jeżeli brak dowodów w sprawie Skripala, to można Putina obciążyć, że wspiera „mordercę” Asada, który nakazał dokonanie ataku gazowego na szpital w syryjskiej Dumie. Rosjanie i Syria zaprzeczyli tym doniesieniom. Ale kto by tam im wierzył? Rzecz w tym, że zaprzeczyło też Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR)1, które do tej pory było uznawane przez Zachód, za bardzo wiarygodne źródło informacji. Mało tego. Obecnie wychodzą na jaw inne ciemne i brudne sprawy. Otóż, jak się okazuje kilkunasto sekundowy filmik pokazujący ofiary zatrucia gazem, znajdujące się w szpitalu miejskim w Dumie, został nakręcony przez tzw. Białe Hełmy, czyli bojowo-medyczna formacja Al Kaidy. Na zaprezentowanym zachodnim mediom nagraniu video widać leżące na podłodze ciała martwych kobiet i dzieci z białą plamą na ustach, oraz dzieci (żywe) z taka sama białą pianą, których polewa się wodą. Czy takie nagranie może być dowodem, na podstawie którego dokonano bandyckiego nalotu na suwerenne państwo? Przy obecnej technice video, takie nagranie można wyprodukować w każdej piwnicy. Również w Arabii Saudyjskiej. Ciekawe dlaczego ten filmik islamskich terrorystów z Al Kaidy, która ma na koncie tysiące ofiar (np. WTC w USA), dla Trumpa, Meyer i Macrona ma wagę dowodu? Dlaczego z atakiem nie poczekano do uzyskania wyników badań Międzynarodowej Komisji, która miała ma wniosek Rosji przybyć do Syrii 14 kwietnia. Dlaczego Trump wydał rozkaz ataku w nocy z 13 na 14 kwietnia?

***

Jaki z tym oskarżeniem o chemiczny atak ma fakt, że przed jego dokonaniemArmia Islamska zerwała negocjacje z Rosjanami w sprawie uwolnienia zakładników i cywilów z Dumy, która jest największą miejscowością we Wschodniej Gucie przez islamskich dżihadystów. Od 10 dni trwało wówczas zawieszenie broni. Wojownicy Armii Islamu mieli, zgodnie z negocjowany porozumieniem, zostać przewiezieni do prowincji Idlib okupowanej jeszcze przez Al-Kaidę i inne ugrupowania islamskie, co miało zakończyć ostrzał Damaszku. Nie wiadomo dlaczego, w sposób nagły, Armia Islamu wycofała swoich negocjatorów, a następnie dokonała ich rozstrzelania. Gdy doszło do wznowienia walk dżihadyści oskarżyli Syryjczyków o atak chemiczny na cywilów w Dumie. Tak się złożyło, że działo się to w momencie zakończeniatrzydniowej wizyty Mahammeda ben Salmana, następcy tronu Arabii Saudyjskiej. To wówczas rzecznik rządu francuskiego zagroził wspólną ze Stanami Zjednoczonymi akcją zbrojną przeciwko Syrii. Miało to związek z oskarżeniami o atak chemiczny w Dumie, wysuwanymi przez finansowanych przez Arabię Saudyjską dżihadystów z Armii Islamu we wschodniej Gucie pod Damaszkiem. Jak wiadomo Arabia Saudyjska jest największym przyjacielem USA (po Izraelu) na Bliskim Wschodzie i największym na świecie wrogiem Asada. Jest też największym finansistą wszelkich islamskich terrorystów.I wszystko jasne.

* * *

 I już tylko tak na marginesie wspomnę, że 24 marca 1999 roku Jankesi i Angole (w ramach akcji NATO), bez zgody (mandatu) ONZ zaatakowali suwerenną Serbię, członka ONZ, zrzucając na serbskie miasta bomby uranowe i atakując serbskie instytucje publiczne w miastach rakietami. W ciągu 78 dni rzezi zabito 2 tysiące obywateli Serbii, a 12,5 tysiąca odniosło rany. Na ziemie serbską spadło 6 ton uranu, czyli tyle, ile wystarczyłoby na wyprodukowanie 170 bomb atomowych o mocy takiej jak ta, którą Jankesi zrzucili na Hiroszimę. I te burki przypisują sobie prawo do mówienia o moralności i do atakowania innych, którym zarzucają niesprawdzone brednie, rozsyłane po świecie przez anglo-amerykański wywiad.

1. Założone w maju 2006 r., Jest biurem informacyjnym w Wielkiej Brytanii, którego celem jest udokumentowanie domniemanego łamania praw człowieka w Syrii. Od 2011 roku koncentruje się na wojnie domowej w Syrii. Jest często cytowane przez przez główne media zachodnie, takie jak Voice of America, Reuters, BBC, CNN, Deutschlandfunk i National Public radio, od początku powstania o codziennej liczbie ofiar ze wszystkich stron konfliktu podczas nalotów w Syrii. SOHR zostało opisane jako " anty-assadowska opozycja". – Na podstawie angielskiej Wikipedii.