1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Od jakiegoś czasu słyszę w amerykańskiej stacji nadającej program w Polsce, czyli TVN24, zwanej przez niektórych stacją „wolnych mediów”, nieustający atak na Lewicę, która podjęła decyzje o tym, że w sprawie głosowania w sejmie dotyczącego wiadomej kasy z UE, poprze pisowski rząd, albowiem nie można doprowadzić, aby tak wielka góra pieniędzy do Polski nie trafiła. Zwłaszcza, że niejaki Ziobro zdaje sobie sprawę z tego, iż rozumna opozycja, a przynajmniej jej część, do tego nie dopuści, przez co on może swą tekturową szabelką machać do woli i głosić, że walczy o suwerenność Polski, której Unia zagraża. Wie o tym również Wielki Polityczny Deprawator, czyli Jarosław Kaczyński, więc zezwolił tej politycznej kukiełce ową szabelką wymachiwać, aby pokazać światu (a zwłaszcza opozycji w kraju), jaki to w Zjednoczonej Prawicy panuje pluralizm, czego najwyraźniej brak jest po stronie opozycji.

Kiedy słucham wywodu przedstawicieli tejże opozycji i części dziennikarzy niechętnych – co dla mnie jest w pełni zrozumiałe – rządom Deprawatora, a tak chętnie i często pokazywanych w TVN24, to odnoszę wrażenie, że decydenci z TVN24 Polaków (oglądających ten program) mają po prostu za zwykłych durniów. Myślę, że jest to efektem przykładania do wszystkich Polaków, ocen dotyczących poziomu i możliwości intelektualnych obywateli USA, którzy w swej masie są niezwykle podatni na różnego rodzaju brednie nie tylko polityczne.

Nie wierzycie? No to posłuchajcie.

Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe (tzw. Partia Obrotowa) oraz wspierająca te partie grupa dziennikarzy, z miejsca okrzyknęła Lewicę mianem zdrajców, którzy „z wiadomych powodów” poszli na współpracę z Deprawatorem przez co pozwolą mu na uzyskanie sejmie wymaganej liczby poselskich głosów. Tezę o zdradzie opozycji przez Lwicę, powtarzają z lubością non stop od kilku dni, dowodząc, że Deprawatorowi nie wolno wierzyć i to, co Lewica niby ugrała, po głosowaniu zostanie wyrzucone do kosza. Stanowisko Lewicy świadczy nie tylko o jej przewrotności, ale też i o wielkiej naiwności będącej efektem braku doświadczenia (sam to na własne uszy słyszałem) i umiejętności ogarnięcia całości problemu. PO i PSL oczywiście to doświadczeni i zdolności posiada, a więc Lewica winna się słuchać i czynić to, co oni jej wskażą.

A co oni (PO i PSL) czynić zamierzają?

Otóż dokładnie to, co uczyniła Lewica, czyli dogadywania się z deprawatorem, który ma przedstawić gwarancje, iż przyjętych ustaleń dotrzyma. Opowiadając takie dyrdymały, nawet nie zadają sobie trudu, aby wyjaśnić ciemnemu antypisowskiemu ludowi, z jakich to powodów Wielki Deprawator miały dotrzyma słowa, kiedy oni twierdzą, że tego danego Lewicy nie dotrzyma. Wydaje mi się, że decydenci tej jankeskiej stacji uważają, iż brednie w niej głoszone (dot. Lewicy) zostaną bezrefleksyjnie przez ciemny antypisowski lud kupione, tak samo jak brednie sączone co dnia TVP Info.

Wspomniani decydenci (kształtujący linię programowa TVN24) nawet się nie zająkną, że w rezultacie – niezależnie od wyników rozmów z Deprawatorem) również PO i PSL zagłosują w sejmie za wielką górą szmalu, bo tego wymaga dobrze rozumiany interes całej Unii Europejskiej i dobro Polski, jako pełnoprawnego jej członka.

O co więc chodzi?

To proste. Chodzi o to, aby ciemnemu antypisowskiemu ludowi w maksymalny sposób Lewice obrzydzić, spowodować niewiarę w jej cele, program i polityczno-gospodarcze intencje. Dlatego też sącząc codziennie te brednie, nie dopuszczają do głosu przedstawicieli lewicy, których praktycznie w TVN24 ani widać, ani słychać. A jeżeli już, to zapraszają tylko tych, którzy nie potrafią mówić w sposób przekonywający, powtarzający jak mantrę - aż do znudzenia – kilka zdań, które chociaż słuszne, to w rezultacie zaczynają wywoływać uśmiech politowania. Bo ciągle powtarzanym argumentem jest zdanie, ze Lewica chce , aby ta kupa szmalu trafiła do Polek i Polaków, bo to są ich pieniądze i się im słusznie należą. Brzmi to jak często powtarzana swego czasu pisowska fraza w rodzaju „przez osiem ostatnich lat Platforma …”.

Czy Lewica nie ma innych argumentów, które obnażyłyby miałkość i cynizm ataków ze strony panów Budków i Kosiniaków? Brak im mądrych i odważnych polemistów?

Nie sadzę, ale uważam, że ciągłe wystawianie tych samych lewicowych „orłów intelektu”, Lewicy i Polakom nie tylko szkodzi, ale nawet zaczyna ją ośmieszać. Widać to już po tym, jak spora cześć lewicowego elektoratu kupiła brednie TVN24 i tej niby „prawdziwej” opozycji, co to się pipsowskim kulom nie kłania. Był taki jeden, co się nie kłaniał i wszyscy (tak myślę) wiedzą, jak skończył. A ci, którzy znów uwierzą Platformie, obudzą się ponownie z ręką w nocniku, z czego najbardziej cieszyć się będzie Wielki Deprawator. Czy jego przeciwnicy naprawdę mają akwariową pamięć złotej rybki ? No cóż, na to niestety wygląda.